Čištění koberců Olomouc

Úklidové a bezpečnostní služby

NÁHRADNÍ PLNĚNÍ
Potřebujete vyčistit koberce doma, v kanceláři nebo v hotelu, penzionu či jiném zařízení v Olomouci a okolí? Provádíme hloubkové čištění zátěžových koberců a koberců pro domácnosti určené pro běžný provoz. Nečistíme vlněné a perské koberce. Oslovte naši úklidovou firmu.

Objednávkou našich služeb splníte povinný podíl formou náhradního plnění.

Jedná se o důkladné hloubkové čištění koberců za použití jednokotoučového stroje s kartáčem a extraktoru, zajišťující ve svém výsledku hygienicky nezávadný povrch koberce a podstatné odstranění nečistot a skvrn z jeho povrchu.

Postup

Jednokotoučovým strojem s kartáčem se nejprve povrch koberce navlhčí a poté se do protisměru vlákna koberec čistí. Následně se pomocí extraktoru vysává vlhkost spolu s nečistotami a skvrnami z koberce.

Důležitá upozornění

Z

Po odborném vyčištění koberce může nastat vystoupení skvrn z koberce v důsledku předchozího polití koberce (kávou, jinou tekutinou) nebo také nedostatečným odsátím původní chemie při dřívějším čištění koberce. V těchto případech se jedná o zanedbání údržby koberce, za které zodpovídá objednatel, nikoliv firma, která koberec čistí.

Z

V případě vylití tekutiny na koberec doporučujeme okamžité pročištění vzniklého fleku (skvrny) do doby, než vše uschne. Pročištění můžeme provést roztokem vody a mýdlové pěny opakovaným vtíráním hadříkem nebo houbičkou do doby, než dotyčné místo zcela nebo z části vyčistíme. Fleky a skvrny se snažíme odstranit co nejdříve, protože při pozdějším čištění už bývá většinou pozdě (roztok se dostane do osnovy koberce).

Z

Nedoporučujeme čistit zatuchlé koberce, protože se zvýrazní jejich zápach.

Z

Jestliže máte v domácnosti zvíře (pes, kočka, …) může po vyčištění prostoupit silný zápach, který ustoupí po delší době.

Z

Jestliže nečistíte pravidelně koberce a jsou velmi znečištěné v prošlapaných místech (uličkách), nemůžete očekávat, že koberec bude vypadat jako nový.

Z

Jestliže má koberec vyšlapané cesty a jeho spodní část se odlepuje od pokladu, doporučujeme provést výměnu koberce, protože při čištění může nastat jeho zvlnění, které se nemusí vrátit do původního stavu (narušená osnova koberce).

Z

Jestliže má koberec narušené vlákno – roztřepené (horní strana koberce) samotné čištění nemusí mít potřebný efekt. Poškození vlákna horní strany koberce může vzniknout v těchto případech:

  • Nevhodně zvolený typ koberce vzhledem k provozu.
  • Nedostatečná pravidelná údržba.
  • Koberec je lepený a začne se odloupávat od podkladní vrstvy.
  • Nedostatek čisticích zón před kobercem (větší povoz).
Z

Při koupi koberce doporučujeme našim zákazníkům, aby se nejdříve informovali ve specializované prodejně, kde jim doporučí vhodný typ koberce.

Kontaktujte úklidovou a bezpečnostní službu!

Skip to content